Helpdesk / Dział IT

Miejsce pracy: Zawada

umowa o pracę

pensja miesięczna

pełny etat

praca z biura

poniedziałek – piątek,

7:00 – 16: 00

Twoje obowiązki:

  • Budowa sieci LAN
  • Konfiguracja, diagnozowanie oraz naprawa sieci komputerowych oraz sprzętu biurowego
  • Obsługa zgłoszeń przez portal pomocy technicznej
  • Obsługa techniczna sprzętu komputerowego i telefonicznego
  • Przygotowywanie stanowiska pracy wraz ze sprzętem komputerowych dla pracowników
  • Zarządzanie kontami i uprawnieniami pracowników
  • Inwentaryzowanie oraz ewidencjonowanie urządzeń
  • Rozwiązywanie problemów i wsparcie techniczne pracowników
  • Zamawianie sprzętu biurowego
  • Przygotowywanie poradników dla pracowników, na temat najczęściej pojawiających się problemów, które mogliby rozwiązać samodzielnie

Nasze wymagania:

  • Podstawowa wiedza praktyczna oraz teoretyczna dotycząca sieci LAN/WLAN
  • Znajomość zagadnień związanych z konfiguracją lokalnych sieci komputerowych i podstawowymi usługami (DHCP, DNS, FIREWALL, VPN)
  • Znajomość działania monitoringu
  • Umiejętność instalacji i obsługi systemu Windows i standardowego oprogramowania
  • Umiejętność zarządzania sprzętem biurowym – aktualizacja, diagnoza i naprawa sprzętu
  • Konfiguracja drukarek, połączeń sieciowych, udostępnianie zasobów, itp.
  • Zarządzanie urządzeniami (ewidencjonowanie, wydawanie, odbiór, przygotowanie do likwidacji itp.)
  • Umiejętność efektywnej pracy i ustalania priorytetów w nagłych sytuacjach zawodowych

Co oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjne i regularne wynagrodzenie
  • Dodatkowe premie
  • Dla aktywnych: kartę Multisport
  • Możliwość rozwoju
  • Przyjazną atmosferę w pracy i spotkania integracyjne
  • Nieograniczony dostęp do pysznej kawy/herbaty
  • Codziennie ciepły posiłek
  • Parking dla pracowników

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na dane stanowisko.

Zapisz się na naszego newslettera i otrzymuj powiadomienia o najnowszych ofertach pracy w naszej firmie.

Helpdesk / Wsparcie Techniczne

W pracy na stanowisku Helpdesk (wsparcie techniczne) kluczowe jest połączenie umiejętności technicznych i interpersonalnych, które razem tworzą fundament dla efektywnego wsparcia IT. Jeśli łączysz pasję do technologii z chęcią pomagania innym i chcesz rozwijać się w dynamicznie zmieniającej się branży to jest to stanowisko idealne dla Ciebie!

Interesuje Cię praca jako Helpdesk? Oto cechy, na które zwracamy uwagę!

Osoba pracująca na stanowisku Helpdesk zapewnia sprawną pracę systemów informatycznych i wsparcie użytkowników. Specjaliści z tego obszaru są pierwszą linią wsparcia, rozwiązującą szeroki wachlarz problemów technicznych, od prostych kwestii związanych z obsługą oprogramowania, po bardziej złożone problemy sieciowe. Odpowiedzialność ta wymaga nie tylko aktualnej wiedzy technicznej, ale również szeregu umiejętności miękkich, które pozwalają na efektywną komunikację z użytkownikami i zarządzanie stresującymi sytuacjami. Oto kilka zdolności i cech dobrego pracownika wsparcia, na które zwracamy uwagę w procesie rekrutacyjnym:

Cierpliwość i empatia

Kluczowe jest zrozumienie, że każde zapytanie czy problem zgłaszany przez użytkownika jest dla niego ważny i może być źródłem stresu. Idealny kandydat potrafi wsłuchać się w potrzeby użytkownika, wykazując empatię i cierpliwość, nawet gdy rozwiązanie problemu wydaje się oczywiste lub proste. To podejście pomaga w budowaniu pozytywnych relacji z użytkownikami i tworzy atmosferę zaufania oraz bezpieczeństwa.

Zdolności komunikacyjne

Efektywna komunikacja, szczególnie w sytuacjach, gdy trzeba wyjaśnić skomplikowane kwestie techniczne w prosty i zrozumiały sposób, jest nieoceniona. Kandydat musi posiadać zdolność do przekładania „języka technicznego” na język dostępny dla osób nieposiadających specjalistycznej wiedzy IT. Jasne i zrozumiałe komunikowanie się pomaga w szybkim rozwiązywaniu problemów i zwiększa satysfakcję użytkowników.

Analityczne myślenie

W pracy na stanowisku wsparcia technicznego niezbędne jest szybkie identyfikowanie źródeł problemów i logiczne myślenie, które umożliwia znajdowanie efektywnych i często kreatywnych rozwiązań. Analityczne myślenie pozwala na głębsze zrozumienie problemów i przewidywanie potencjalnych przeszkód, co jest kluczowe w zapobieganiu przyszłym awariom.

Zdolność do pracy pod presją

W dynamicznym środowisku IT, gdzie priorytety mogą się szybko zmieniać, ważna jest umiejętność zarządzania wieloma zadaniami jednocześnie. Idealny kandydat potrafi utrzymać spokój i skupienie, nawet gdy terminy są napięte, a lista otwartych zgłoszeń rośnie. Zdolność do ustalania priorytetów i efektywnej organizacji pracy pozwala na efektywne zarządzanie czasem i zasobami.

Samodzielność

Chociaż praca w zespole jest ważna, równie kluczowa jest umiejętność samodzielnego poszukiwania rozwiązań i podejmowania decyzji. Kandydat musi wykazywać inicjatywę w uczeniu się nowych technologii, narzędzi czy metod rozwiązywania problemów. Samodzielność w zdobywaniu wiedzy i pewność w podejmowaniu decyzji to cechy, które pozwalają na szybkie i skuteczne działanie, często podczas pierwszego kontaktu z problemem.